Достапни линкови

Скопје: Собранието не ја прифати интерпелацијата за Рафајловска


Собранието на Република Македонија синоќа не ја прифати интерпелацијата за работата на министерот за економија Вера Рафајловска, поднесена од пратеничката група на СДСМ. За интерпелацијата гласаа 26 пратеници, против беа 41, а воздржани немаше.
XS
SM
MD
LG