Достапни линкови

Москва: Партијата на Путин убедлив победник на изборите


Според првичните резулати од 80 осто од преброените гласови убедлив победник на вчерашните парламнетарни избори во Русија е партијата на претседателот Валдимир Путин.Како што јавуваат агенциите Обединета Русија освоила повеке од 63 осто од гласовите а по нејзе е комунистичката партија со 11.7 проценти. Излезноста на изборите е околу 62 проценти.
XS
SM
MD
LG