Достапни линкови

Рочестер: Заврши заложничката драма во канцеларијата на кампањата на Хилари Клинтон


Заложничката драма во канцеларијата на еден од кандидатите на Демократската партија за иден американски претседател Хилари Клинтон заврши вчера во Рочестер откако грабнувачот и се предал на полицијата. Тој со барање да зборува со Клинтон држел неколку заложници кои потоа ги пуштил. Станува збор за ментално нестабилно лице, соопшти полицијата.
XS
SM
MD
LG