Достапни линкови

Р усија: Сергеј Лавров го отфрли обвиненијата на Вашингтон за груба акција против опозицијата


Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров го отфрли обвиненијата на Вашингтон за груба акција против опозицијата во русија нарекувајки ги опозициопните собири за провокација. Како што јави интерфакс, Лавров рекол дека слободата на изразување и собири е гарантирана со Уставот и е регулирана со конкретни акти. Секое кршење на тие правила е провокација, изјави Лавров, кој во полициската акција не видел злоупотреба на сила.
XS
SM
MD
LG