Достапни линкови

Нимроз: Најмалку 7 лица загинали во самоубиствен напад во Авганистан


Најмалку 7 лица загинале, а 14 биле повредени во нападот на бомбаш самоубиец пред канцеларијата на гувернерот на авганистанската провинција Нимроз. Во нападот бил убиен синот на гувернерот и 6-мина негови телохранители.
XS
SM
MD
LG