Достапни линкови

Исламабад: Посета на заменикот државен секретар на САД Џон Негропонте


Заменикот државен секретар на Соеднинетите американски држави Џон Негропонте денеска во Исламабад се очекува да побара од пакистанскиот претседател Первез Мушараф да ја укине вонредната сотојба. Хјуман Рајтс Воч го обвини Мушараф дека ја користи состојбата за да се справи со опозицијата. Посетата на Негропонте доага неколку часа по ослободувањето од притвор на опозицискиот лидер Беназир Буто.
XS
SM
MD
LG