Достапни линкови

Атина: Папандреу повторно избран за лидер на ПАСОК


Јоргос Папандреу повторно убедливо победи на внатрепартиските избори за лидер на опозициониот ПАСОК.Според се уште неофицијалните резулати Папандреу освои речиси 60 насто од гласовите. Јоргос Папандреу, син на основачот на Сегрчкото социјалистико движење ПАСОК Андреас Папандреу, ги победи Евангелос Венизелос и Костас Скандалидис. Партиските избори се одржаа по поразот на ПАСОК на неодамнешните парламентарни избори.
XS
SM
MD
LG