Достапни линкови

Токио: Јапонскиот министер за одбрана нареди враќање на бродовите кои беа поддршка во Авганистан


Јапонскиот министер за одбрана денеска нареди, јапонските бродови кои беа подршка на американските сили во Авганистан, да се вратат дома откако владата не постигна договор за продолжување на мисијата. Јапонската опозиција, кој аго контролира горниот дом во парламентот, го блокираше продолжувањето на мандатот на бродовите.
XS
SM
MD
LG