Достапни линкови

Њујорк: Цената на нафтата достигна рекордни 92 долари за барел


Цената на нафтата на светските берзи постигнува нови рекорди. Таа денеска изнесува 92 долара за барел, а како главна причина се наведуваат тензиите меѓу Соединетите Држави и Иран. Паѓа и вредноста на доларот, кој денеска падна на 1,43 долари за евро поради најавите на американската централна банка дека и во наредната година ќе ги намали каматните стапки.
XS
SM
MD
LG