Достапни линкови

Пакистан: Повеќе од 120 лица убиени, а 200 повредени во самоубиствен терористички напад


Повеќе од 120 лица се убиени а над 200 се повредени во најверојатно самоубиствениот напад кој се случи во близина на возилото во кое се наоѓаше поранешпната пакистанска премиерка Бенази Буто во северниот пакистански град карачи. Властите соопштија дека Буто останала неповредена во нападот што се случи ноќта на 18 октомври, на првиот ден по нејзиното враќање во земјата по осумгодишниот егзил.
XS
SM
MD
LG