Достапни линкови

Приштина: Претепана дописничката на Гласот на Америка Весна Бојичиќ


Дописничката на српскиот сервис на Гласот на Америка, Весна Бојичиќ од Приштина била претепана во својот стан во Чаглавица, пренесе синоќа Гласот на Америка. Според нејзините зборови, маж во црна маскирна униформа и со маска на главата, ја тепал и ја навредувал поради, како што наведува таа, нејзината приврзаност кон Албанците.
XS
SM
MD
LG