Достапни линкови

Пекинг: 17-ти Конгрес на кинеската Комунистичка партија


Во Пекинг се одржува 17-тиот Конгрес на кинеската Комунистичка партија. Обраќајки се пред повеќе од две илјади делегати кинескиот претседател Ху Џинтао вети ,,скромни,, реформи, но истакна дека улогата на Комунистичката партија останува пресудна.
XS
SM
MD
LG