Достапни линкови

Багдад: Убиени 15 цивили при акција на американските сили против бунтовниците


Американските сили во Ирак убиле 19 осомничени бунтовици, но и 15 жени и деца во акција што била спроведена на северот од Багдад. Портпаролот на американските трупи, мајорот Бред Лајтон изрази жалење поради цивилните жртви, но додаде дека терористите со своите акции и присуство намерно ги доведуваат во опасност невините ирачки жени и деца.
XS
SM
MD
LG