Достапни линкови

Кордоба: Дводневна конференција организирана од ОБСЕ


Во шпанскиот град Кордоба денеска започнува дводневна конференција организирана од ОБСЕ посветена на дискриминацијата и нетолеранцијаа со која се соочуваат Муслиманите. На состанокот кој беше одржан вчера европските невладини организации оценија дека исламофобијата е во пораст и побараа од владите да сторат повеке за да ги заштитат од дискриминација 15 милиони муслимани кои живеат во Европа.
XS
SM
MD
LG