Достапни линкови

Брисел: Продолжува посетата на Бранко Црвенковски


Претседателот на Република Македонија Бранко Црвенковски, кој престојува во тридневна посета на Брисел, денеска ќе присуствува на претседателската вечера по повод 50 годишнината од Римскиот договор а утре ке се состане со генералниот секретар на НАТО, Јап Де Хоп Шефер. Црвенковски вчера се состана со евро комесарите за надворешна и безбедносна политика Хавиер Солана и за проширување Оли Рен. Тие побараа продолжување на реформите во Македонија и итна одговорност за инцидентите во Собранието.
XS
SM
MD
LG