Достапни линкови

Скопје: Собранието треба да расправа за изборот на членови на Судскиот совет


Собранието на Република Македонија денеска ќе ја одржи 74-тата седница на чиј дневен ред е изборот на членови на Судски совет. Власта предложи тројца кандидати за членови на Судскиот совет, а претседателот Црвенковски „остана“ на истите двајца кандидати, Абдулменах Канзоски и Ментор Ќоку, кои еднаш не беа изгласани во Собранието.
XS
SM
MD
LG