Достапни линкови

Анкара: Турција и Ирак ќе потпишат договор за борба против тероризмот


Турција и Ирак ќе потпишат денеска догховор за борба против тероризмот со кој на турските сили би им бил дозволено да влезат во Ирак во потери по побунетите курдски сепаратистима. Анкара и Багдад за влезот на турските сили во Ирак постигнаа договор вчера.
XS
SM
MD
LG