Достапни линкови

Боливија: Почнува посетата на иранскиот претседател Ахмадинеџад


Иранскиот претседател Махмуд Ахмадинеџад денеска ја започнува посетата на Боливија и на Венецуела. Целта на овие посети, како што јавуваат агенциите, е да ги зацврсти односите на неговата земја со тамошните левичарски влади предводени од претседателите Ево Моралес и Хуго Чавез.
XS
SM
MD
LG