Достапни линкови

Газа: Околу 50 израелски војници ранети во ракетирање на тренинг камп


Околу 50 израелски војници се ранети во ракетниот напад изведен од Газа врз тренинг камп на израелската армија. Најмалку 11 војници се сериозно ранети. Дел од војниците спиеле кога нападот се случи врз Зиким регрутниот тренинг камп северно од Газа. Две палестински групи : Исламски Џихад и Народниот Комитет на Отпорот тврдат дека стојат зад нападот.
XS
SM
MD
LG