Достапни линкови

Скопје: Законот за верски заедници на дневен ред на Собранието


Собранието на Република Македонија денеска треба да ја одржи 67 седница на која меѓу другите закони на дневен ред е и предлогот за донесување на закон за правна положба на црквата, верската заедница и религиозната група со предлог закон. Предходно на посебна седница пратениците ке ја одбележат десет годишнината од смртта на Мајка Тереза.
XS
SM
MD
LG