Достапни линкови

Женева: Билатерални преговори меѓу САД и Северна Кореја за нуклеарната програма


Соединетите Држави и Северна Кореја започнаа билатерални преговори во Женева за нуклеарната програма на Пјонгјанг. Државниот потсекретар Кристофер Хил кој го води американскиот тим изјави дека од успехот на овие разговори зависи продолжувањето и на 6 партитните преговори во текот на Септември.
XS
SM
MD
LG