Достапни линкови

Москва: Посета на кинескиот претседател Ху Џинтао


Кинескиот претседател Ху Џинтао денеска ќе ја посети Русија на покана на претседателот Владимир Путин. Средбата меѓу двајцата лидери ќе се случи во Јужен Урал каде тие ќе разговараат за заедничките мерки против тероризмот и ќе извршат проверка на руско-кинеските воени единици кои таму се наоѓаат на регионална антитерористичка воена вежба.
XS
SM
MD
LG