Достапни линкови

Вашингтон: Заминува најстариот советник на Џорџ Буш


Карл Ров, најзаслужниот човек за победата на американскиот претседател Џорџ Буш на претседателските избори во 2000 и 2004 година, најави дека ќе ја напушти Белата Куќа на крајот од овој месец. Заминувањето на Ров, најстариот политички советник на Буш, се толкува како знак за опаѓање на влијанието на Буш.
XS
SM
MD
LG