Достапни линкови

Каиро: Посета на шефот на француската дипломатија Бернар Кушнер


Министерот за надворешни работи на Франција Бернар Кушнер денеска е во посета ан Каиро. Агенциите јавуваат дека тој ке разговара со официјалните претставници на Египет, Саудиска Арабија, како и со генералниот секретар на Арапсаката Лига, Амр Мусом за ситуацијата во Либан.
XS
SM
MD
LG