Достапни линкови

Авганистан: Убиени четворица припадници на меѓународните сили


Меѓународните сили во Авганистан соопштија дека четворица припадници на овие сили денеска биле убиени во источниот дел на земјата кога нивното возило наишло на поставена мина. Засега не е прецизирана националноста на загинатите војници.
XS
SM
MD
LG