Достапни линкови

Скопје: Евакуирани жителите на скопска Брезница


Со високите температури не стивнуваат жариштата на пожарите. Вчера жителите на скопска Брезница се евкуираа од своите домови иако противпожрните единици нокта спроти неделата успеаја да го стават под контрола силниот пожар Се разгореа пак жариштата кај Матка и во Кумново, како и Тетовско и Крушевско. Во ганењето на пожарите се вклучени и војниците.
XS
SM
MD
LG