Достапни линкови

Вашингтон: Колоноскопија при што се извадени пет полипи му е извршена на Џорџ Буш


На американскиот претседател Џорџ Буш вчера му била извршена мала хируршка интервенција (колоноскопија) при што се извадени пет полипи што ќе бидат испратени на дополнителни анализи. Белата Куќа соопшти дека претседателот Буш се чувствува добро. Вчера поради интервенцијата Буш на два часа му ја предаде должноста на потпретседателот Дик Чејни.
XS
SM
MD
LG