Достапни линкови

Вазиристан: Пакистанската војска убила 13 про-талибански милитанти


Пакистанските војници убиле 13 про-талибански милитанти во Северен Вазиристан, регион кој што се наоѓа на границата со Авганистан. Портпаролот на пакистанската војска Вахид Аршад изјави дека милитантите планирале да извршат неколку напади врз пунктови на пакистанската војска, но оти нивната намера била осуетена.
XS
SM
MD
LG