Достапни линкови

Сао Паоло: Спасувачките екипи ги извлекуваат жртвите


Бразилските спасувачки екипи работат на извлекувањето на патниците по синоќешната авионска несреќа на аеродромот Сао Паоло, при што се верува дека загинаа околу 200 патници. Авионот од типот Ербас 320 на бразилската компанија ТАМ сообраќал на релација од Порто Алегре, а изгубил контрола при слетувањето на аеродромот Конгонаш во Сао Паоло удирајќи се во една бензиска пумпа при што се запалил. Ова е најголемата авионска несреќа во Бразил досега.
XS
SM
MD
LG