Достапни линкови

Вашингтон: САД нудат 910 милиони долари помош на новата влада на Абас


Американскиот претседател Џорџ Буш и понуди финансиска помош од 910 милиони долари на новата палестинска влада, предводена од претседателот Махмуд Абас.Во говор пред Белата куќа тој ја потврди својата визија за постоење на палестинска држава што ќе биде во мир со Израел.
XS
SM
MD
LG