Достапни линкови

Лисабон: Еврото достигнува нови рекорди на раст


Министерот за финансии на Португалија Фернандо Дос Сантос, чија земја претседава со Европската Унија соопшти дека јакнењето на еврото ,,сеуште не преставува проблем,, за 13-те земји од еврозоната. Еврото денеска достигнува нови рекорди, односно се приближи до 1,38 долари. Растот на еврото во изминативе недели ја зголеми загриженоста за јакнење на американската економија.
XS
SM
MD
LG