Достапни линкови

Туркменистан: Слободата на движењето е подобрена


Туркменистанската инцијатива за човекови права соопшти дека слободата на движењето се подобрила во Туркменистан но дека сега германскиот конзулат во Ашкабад одбил да им даде визи на членовите на невладиниот сектор и на роднините на бегалците. Ова се наведува во писмото што иницјативата го испрати до Европската Унија и ОБСЕ.
XS
SM
MD
LG