Достапни линкови

Скопје: Протести на пазарџиите во Македонија


Пазарџиите низ цела Македонија денеска одржуваат протести поради фискализацијата на зелените пазари, што според Законот за трговија, требаше да стартува од вчера. Тие бараат промена на Законот, бидејки и без фискализацијата, како што наведуваат, имаат големи трошоци во работењето.
XS
SM
MD
LG