Достапни линкови

Пакистан: Пакистан бара меѓународна помош за милион луѓе поради поплавите


Пакистан побра меѓународна помош за милион луѓе кои останаа без домови во поплавите предизвикани од циклонските дождови. Околи 600 лица се сметаат за жртви на поплавите во Пакистан, индија и Авганистан.
XS
SM
MD
LG