Достапни линкови

Лондон: Откриен експлозив во автомобил во централен Лондон


Британската полиција соопшти дека открила експлозив во автомобил, паркиран во централен Лондон. Можната експлозивна направа била деактивирана, а анти-терористичката полиција го истражува случајот.
XS
SM
MD
LG