Достапни линкови

Ерусалим: Израелската влада ќе дозволи извесен број Палестинци да влезат во Израел


Израелската влада ќе дозволи извесен број палестинци кои избегаа од Појасот Газа да влезат во Израел. Околу двесте палестинци неколку дена се заглавени на преминот Ерез откако во минатата недела Хамас ја презеде контролата врз Појасот Газа. Во меѓувреме, израелските војници во две одвоени престрелки денеска убиле петмина палестинци под сомневање дека биле милитанти.
XS
SM
MD
LG