Достапни линкови

Багдад: Четворица американски војници убиени во Ирак


Американските сили во Ирак соопштија дека 4-ца нивни војници се убиени во Ирак. Тројца настрадале од поставена мина на патот во реонот ан Киркук, а еден бил застрелан во провинцијата Дијала.
XS
SM
MD
LG