Достапни линкови

Токио: 50% пораст на вишокот на Јапонија во трговската размена со светот


Вишокот на Јапонија во трговската размена со светот во април годинава скокна за пеесет насто во однос на истиот месец лани, соопшти денеска јапонската влада. Надворешно трговскиот суфицит на Јапонија во април изнесуваше шеснаесет милијарди долари.
XS
SM
MD
LG