Достапни линкови

Париз: Партијата на Николас Саркози освои 40% од гласовите на парламентарните избори


Партијата на францускиот Претседател Никола Саркози освои 40 насто од гласовите на вчерашниот прв круг парламентарни избори и се очекува да добие мнозинство во Парламентот. Опозиционите социјалисти добиа 25 ансто од гласовите.
XS
SM
MD
LG