Достапни линкови

Исламабад: 100 лица починаа во Пакистан од превисоки температури


Над 100 лица починаа во Пакистан како резултат на големите горештини, а стотици се хоспитализирани. Температурите, како што јавуваат агенциите, достигнале до 52 степен. Минатата година топлиот бран во Пакистан однесе 80 животи.
XS
SM
MD
LG