Достапни линкови

Кабул: Убиени повеќе талибански бунтовници


27 талибански милитанти се убиени во судирите, пропратени и со воздушни напади во јужната провинција Забул, соопшти авганистанското министерство за одбрана. До судири дошло и во провинцијата Бадхис каде како што соопшти полицијата, биле убиени 30 талибански бунтовници, како и двајца офицери. Во борбите со бунтовниците во јужен Авганистан загинал и еден британски војник од НАТО трупите.
XS
SM
MD
LG