Достапни линкови

Брисел: Во Белгија денеска се одржуваат парламентарни избори


Во Белгија денеска се одржуваат парламентарни избори. Сегашниот премиер Гај Верховштат од либерално демократската партија според анкетите најверојатно нема да го освои третиот мандат. Највеќе шанси како што се јавува, има демохристијаниот Ив Летерн.
XS
SM
MD
LG