Достапни линкови

Хавана: Прво телевизиско интервју на Фидел Кастро по операцијата


Кубанскиот претседател го даде своето прво телевизиско интервју откако се разболе и беше опериран. Во едно-часовното интервју, објавено на Кубанската телевизија, Кастро изгледаше релативно здрав.
XS
SM
MD
LG