Достапни линкови

Вашингтон: Резолуција за поддршка на Естонија во спорот со Русија


Американскиот претставнички дом едногласно усвои резолуција за опдршка на Естонија во нејзиниот спор со Русија околу преместувањето на споменикот посветен на победата на Црвената Армија во Втората Светска Војна. Во необврзувачката резолуција се изразува солидарност со Естонија и се осудуваат насилствата во Талин.
XS
SM
MD
LG