Достапни линкови

Багдад: Најмалку 14 американски војници убиени во последните три дена


Американската војска соопшти дека најмалку 14 американски војници се убиени во Ирак во последниве три дена. Четворица американски војници се убиени во Багдад. На 60 километри од Багдад во Бакуба загинаа најмалку 9 Ирачани во напшад на автомобил бомба, а во друг инцидент во истиот град загинаа петмина.
XS
SM
MD
LG