Достапни линкови

Пуер: Земјотрес со јачина од 6,4 степени во кинеската провинција Јунан


Најмалку две лица загинале, а како што јавуваат агенциите повеќе од 200 се повредени во земјотрес во југозападната кинеска провинција Јунан. Земјотресот бил со јачина од 6,4 степени според Рихтеровата скала, а епицентарот бил во градот Пуер.
XS
SM
MD
LG