Достапни линкови

Либан: Продолжуваат борбите меѓу либанските сили и исламистите


Во бегалскиот камп во севрен Либан, денеска продолжиле борбите меѓу либанските сили и исламистите. Тројца припадници на владините сили загинале во вчерашните жестоки престрелки, а либанските сили тврдат дека има и повеќемина загинати исламистички борци.
XS
SM
MD
LG