Достапни линкови

Потсдам: Средба на шефовите на дипломатиите на Г-8


Министрите за надворешни работи на Г-8 денеска во германскиот град Потсдам ќе разговараат за најважните надворешно- политички теми. На состанокот ќе стане збор за Иран, Блискиот Исток, Косово, Судан и за Авганистан.
XS
SM
MD
LG