Достапни линкови

Багдад: Од интензивирањето на насилствата во Ирак посебно погодени децата


УНИЦЕФ соопшти дека од интензивирањето на насилствата во Ирак посебно се погодени децата во таа земја. Имено, скоро половина од над четирите милиони ирачани кои ги напуштиле домовите по американската инвазија пред четири години се деца. УНИЦЕФ упати апел за дополнителна финансиска помош за децата во Ирак.
XS
SM
MD
LG