Достапни линкови

Газа: Израелската војска извршила воздушни напади врз цели на Хамас


Израелската војска соопшти дека извршила најмалку пет воздушни напади врз цели на Хамас во Газа. Најмалку двајца милитанти беа убиени во овие напади кои се одговор на палестинските ракетирања. Хамас пак по првиот воздушен напад денеска најави продлжување на самоубиствените акции во Израел.
XS
SM
MD
LG